Velsietiška Kardifo muzikos scena
Pradėti reiktų ko gero nuo to, kad Kardife yra pati seniausia muzikos įrašų parduotuvė pasaulyje SPILLERS RECORDS, atsidariusi 1894 metais ir veikianti iki šiol. Tai apie Velsą ir šios šalies muzikos kultūrą sako labai daug.
Na ką mažiau galima būtų kalbėti ir apie Velso sostinės Kardifo muzikos sceną, kuri pagimdė galybę muzikos atlikėjų, kuriuos jau dabar galima būtų vadinti Britiško roko guru, tikrosiomis roko žvaigždėmis ar tiesiog tais roko muzikos atstovais, kurie rokui davė beprotiškai DAUG.
Kardifo muzikos scenos pirmieji žingsniai juntami dar ankstyvaisiais 1960 - aisiais, kuomet pasaulį išvydo britpopo grupė AMEN CORNER. Artimiausi pora dešimtmečių Kardifo muzikos scenoje buvo paskirti hard rokui ir bliuzui, o post punk grupė YOUNG MARBLE GIANTS viską vėl sustatė į savo vietas, leisdama klestėti britiškam rokui. Praėjusio amžiaus pastarasis dešimtmetis pateikė pasauliui visą galybę didžiulę įtaką roko muzikai darančių Kardifo žvaigždžių: Tai ir MANIC STREET PREACHERS, ir CATATONIA, ir BULLET FOR MY VALENTINE, ir SUPER FURY ANIMALS, ir LOSTPROPHETS, ir netgi STEREOPHONICS (kurie taip pat yra iš Velso).
Jeigu pastarieji paminėti vardai yra visai neblogai žinomi ir Marijos Žemės, tai kolektyvas, apie kurį noriu tarti kelis žodžius - čia - visiškas no name'as.
Dar viena Velso grupė (beje taip pat iš jau apkalbėtos Kardifo scenos), kuri teigia, jog didžiausią įtaką jos kūrybai darė The POLICE, PRINCE, STEREOPHONICS, BLUR ir PULP yra pasivadinusi ganėtinai keistu pavadinimu "KIDS IN GLASS HOUSES". Tiesa, išgirdęs juos, pradžioje pamaniau, kad jie - tikrų tikriausi amerikietiškojo roko atstovai. Tačiau juo labiau jų klausiau, juo daugiau mano ausyse "gryninosi" britiško roko, britpopo, college roko ir alternatyvios indie muzikos sintezė. Septintus metus grojanti grupė gali pasigirti koncertais kartu su 30 SECONDS TO MARS, LOSTPROPHETS, MANIC STREET PREACHERS ir GOO GOO DOLLS. Ji taip pat yra apšildžiusi FUNERAL FOR A FRIEND, LOSTPROPHETS ir PARAMORE. Beje, Ian'as Watkins'as duodamas interviu radijo stočiai BBC RADIO 1 yra pasakęs, kad "tokios nežinomos grupės kaip KIDS IN THE GLASS HOUSES yra kur kas geresnės nei didžioji dalis žinomų muzikos kolektyvų".
Sutinku, KIDS IN THE GLASS HOUSES labai "neša" į 30 SECONDS TO MARS ir kitas panašaus kalibro grupes, bet jie vistiek turi kažką savito, kas velniškai "kabina ir pramuša". Ar jie labai originalūs? Be abejo ne. Tačiau smagu viename kolektyve girdėti ir britišką rokenrolą, ir indie roką, ir ir vis dar evoliucionuojantį britpop'ą, ir amerikonišką roką.
Daina
Mano nuomone, pasiklausyti MATTERS AT ALL - tiesiog būtina. Tai yra tai, kas gali būti vadinama tokios muzikos sintezės atspindžiu arba "tiesiog paprastu, bet kartu ir visai kabinančiu gabalu".
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą